Otel Programı, Genel Bakış

Otel Programı Genel Bakiş


HotelSilverlight Otel Yazılımı ile bulut tabanlı otelcilik çözümleri dünyasına hoş geldiniz.

Otelcilik Bilişim Çözümlerinde otel programıSaaS’ın ve bulut bilgisayarın bir araya getirilmiş gücünü Otel Yönetim Sistemlerine uyarlıyor. HotelSilverlight PMS Otelcilik Yazılımı (Otel Yönetim Sistemi) işinizi zahmetsizce yürütmenizi sağlayan, gelir arttıran işlere daha fazla vakit bırakan ve en önemli varlığınızı, müşterilerinizi gözetmenizi sağlayan muhteşem özelliklerle dolu ve geniş kapsamlı faydalarla donatılmıştır. HotelSilverlight otel programı tamamen bulut tabanlı bir sistemdir ve ekibinizin bir parçası haline gelmemiz için sadece bir Hizmet Olarak Yazılım (SaaS) modeli olarak size bunu sağlıyoruz.

Bir online yazılım olan HotelSilverlight sizin tanımladığınız bir veya birden çok kullanıcı tarafından, Internet bağlantısı olan herhangi bir bilgisayardan ulaşılabilir. Hiçbir yazılım yüklemesinin veya güncellemelerinin sizin tarafınızdan yapılmasına gerek yoktur.

HotelSilverlight otel programı bir geleneksel PMS ile bağlantılı olan sıkıntıların ve maliyetin çoğunu ortadan kaldırarak, Internet üzerinde çalışır. HotelSilverlight bir Web tabanlı rezervasyon sisteminden çok daha fazlasıdır, bu da ön ve arka büronuzun tüm ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış güçlü bir otel yönetim programıdır. HotelSilverlight uzakta bulunan personelin erişimine açıktır. Otel yönetim programına kimin nereden erişeceğini siz belirlersiniz. Ayrıca bir bilgisayar terminalinden birden fazla oteli yönetebilirsiniz.

Otel Yazılımı

Alışılmış program paketlerinden çok farklı tasarlanmış yeni bir vizyona sahip olan HotelSilverlight Otel Programı mükemmel bir tasarım ile son teknolojiyi bir arada sunmaktadır. HotelSilverlight otel programı rezervasyon işlerinizi düzene sokmak ve verimliliğinizi artırmak için çok sayıda güçlü özellik sunan risksiz bir otel yönetim programıdır. Rezervasyonlarınızı, otelinizi görerek yönetin. Otel odalarını, misafir hareketlerini görsel efektler ile takip edin. Yurt dışından, yurt içinden veya evinizden otel yönetmenin keyfini çıkarın. Internet üzerinden odalarınızı satın, karlılığınızı artırın.

Otel Programı Ön Büroya Genel Bakış

ÖN BÜROYA GENEL BAKIŞ

Karmaşık önbüro görevlerini kolaylıkla gerçekleştiren HotelSilverlight otel programı ’ın devrim niteliğindeki grafik arayüzü’nü deneyin. Otel doluluk durumunu "dakikası dakikasına" görüntüleyebileceğiniz dinamik çizelgeler ve grafikler. Basit, sürükle ve tıkla hareketiyle doğrudan düzeltme / güncelleme yapın.

Otel Programı Rezervasyona Genel Bakış

GRUP REZERVASYONUNA GENEL BAKIŞ

İnanılmaz derecede basit bir şekilde birden fazla odanın rezervasyonunu birden fazla tarih ve oranlarda gerçekleştirin. Seyahat acentalarından, kurumsal müşterileri ve hatta kendi internet sitenizden grupları yönetin. Komisyonların, indirimlerin, geçerli indirim oranları üzerinden tahsis edilmesi tamamen otomatik olarak gerçekleştirilir. Basit bir şekilde istenen tarihler üzerinde rezervasyonu işaretleyin ve grup rezervasyonlarını gerçekleştirmek için oda sayısını ve uygunluk durumunu belirtin. Oda tarifeleri, indirimler, fiyata dahil hizmetler otomatik hesaplamalarla mevcut paketler arasından uygulamak istediğinizi seçin.

REZERVASYONA GENEL BAKIŞ

Paket fiyatlarına (add-ons) eklenti hizmetler, ekstra hizmetler (extra services) özel paketler sunun, odayı paylaşanlara özel tercihlere göre uygulamalar yapın. Hepsi sadece bir tıkla yönetilir ve güncellenir.

ODA SERVİSİNE GENEL BAKIŞ

Oda servisi modülü sisteminizdeki odaları, her bir odanın oda servisi durumunu, doluluk durumunu ve o oda için görevlendirilmiş personeli net bir şekilde gösteren kolay kavranabilir bir tablo şeklinde organize eder.

Oda servisi personeli kolaylıkla odalara ve belirlenen görevlere gerektiğinde özel talimatlarla yönlendirilebilir. Dolu veya boş odaların gecelik durumu, sisteminiz için belirlediğiniz politikalara uygun şekilde gece denetlemeleri sırasında otomatik olarak güncellenebilir ve yönetilebilir.


HIZLI İŞLEMLER


YENİ BİR REZERVASYONU NASIL YAPARIM?

Yeni rezervasyon yapmak, rezervasyon tablo arayüzüne çizilmesi kadar basittir. Depozit alın veya kredi kartı girişi yapın, misafirlerin isimlerini girin. Geçerli paketlerden birini seçerek misafir bilgilerini girin ve rezervasyonları saniyeler içinde onaylayın.

MİSAFİR FOTOĞRAF ÇEKİMİ

Giriş anında misafirlerin fotograflarını çekebilir, resimli kayıt formu basabilirsiniz. Odalarda kalan misafirleri resimleri ile takip edebilir, işletmenize yenilik kazandırabilirsiniz.

Otel Programı Giriş Nasıl Yaparım

GİRİŞ (CHECK-IN) NASIL YAPARIM?

Mevcut tarihteki rezervasyonu giriş bölümündeki odalara kolayca sürükleyin ve bırakın (drag and drop) işlemi ile misafirlerleri odalarına yerleştirin. Oda fiyatları, ilgili departmanlarda anında güncellenecektir.

ÖDEMELERİ NASIL ALIRIM?

Hesap detaylarına erişmek için rezervasyonu çift veya sağ tıklayın. Birden fazla açılan folyolar üzerinde karmaşık hesapları sürükle bırak uygulaması ile istediğiniz gibi yönetin, tüm alım ve giderlere ait hesapları kapatın. Nakit, kredi kartı, otel kayıt defteri, çek vb. dahil çoklu ödeme seçenekleri ile faturalar düzenleyin ve hesapları kapatın.

HIZLI GRUP REZERVASYONUNU NASIL YAPARIM?

İletişim bilgilerini girin ve sadece oda sayısını belirleyerek kaydedin.

GRUP REZERVASYON KAYDINI NASIL YAPARIM?

Rezervasyonları yapılmış kayıtları hızlı grup oda giriş (quick grup check-in) fonksiyonu ile topluca yapın veya istediğiniz misafirleri, istediğiniz odalara kolayca sürükleyin ve bırakın (drag and drop) işlemi ile misafirleri odalarına görerek yerleştirin istediğiniz kriterlerde olan odaların yerleşimlerini düzenleyin.

GRUP SAHİBİ BİLGİLERİNİ NASIL GİRERİM?

Grup sahibi kurumsal veya bireysel bir seyahat acentası olabilir. Uygun paketler grup sahibine bağlı olarak kurumsal indirimlerle birlikte görüntülenir. Seyahat acentası komisyonları sözleşme ve politikalara uygun şekilde otomatik olarak uygulanır ve hesaplanır.

TEKLİ REZERVASYONA GENEL BAKIŞ

En karmaşık rezervasyon işlemlerini şaşırtıcı basitlikte gerçekleştirin veya oluşturun. Girişleri, çıkışları, oda paylaşımlarını, folyoları, fatura işlemlerini gerçekleştirin veya politikaya uygun ücretlere sahip özel paketleri kolay bir şekilde sunun.

Otel Programı Rezervasyonu Nasıl Yaparım

REZERVASYONU NASIL YAPARIM?

Seçilen oda tipi ve istenen tarihler üzerinde rezervasyonu işaretleyin ve filtreden otomatik olarak görünen geçerli paketlerden birini tercih edin. Oda tipine göre otomatik olarak sınırlanan misafir sayısını belirleyin ve fiyata dahil hizmetleri içeren otomatik hesaplamaları izleyin.

ODA SERVİSİ DURUMUNU NASIL DEĞİŞTİRİRİM?

Tüm oda servisi görevleri ve durumları HotelSilverlight otel programı genelinde geçerli olan basit “tıkla-değiştir” ilkesiyle kolaylıkla güncellenebilir.İPTAL İŞLEMİNİ NASIL YAPABİLİRİM?

Eğer iptal işlemi için gerekli koşullar oluşuyorsa (önceden hazırlanan iptal politikasına göre) iptal butonu aktif görünür, seçilirse iptal politikasına göre hesaplanmış ücretler onay için ekrana gelir, ücretler üzerinde istenen değişiklikler yapılabilir, iptal nedeni girilir, gerekli açıklaması yapılır ve misafir muhasebesine kayıt yapılır.

GELMEYEN MİSAFİR (NO SHOW) İŞLEMİNİ NASIL YAPABİLİRİM?

Eğer Gelmeyen misafir (no show) işlemi için gerekli koşullar oluşuyorsa (önceden hazırlanan gelmeyen misafir politikasına göre) no show butonu aktif görünür, seçilirse gelmeyen misafir politikasına göre hesaplanmış ücretler onay için ekrana gelir. Ücretler üzerinde istenen değişiklikler yapılabilir, gelmeme nedeni girilir, gerekli açıklaması yapılır ve misafir muhasebesine kayıt yapılır.

ERKEN GİRİŞ (EARLY CHECK-IN) İŞLEMİNİ NASIL YAPABİLİRİM?

Eğer erken giriş işlemi için gerekli koşullar oluşuyorsa (önceden hazırlanan erken giriş politikasına göre) early check-in butonu aktif görünür, seçilirse erken giriş politikasına göre hesaplanmış ücretler onay için ekrana gelir, ücretler üzerinde istenen değişiklikler yapılabilir. Erken giriş nedeni girilir, gerekli açıklaması yapılır ve misafir muhasebesine kayıt yapılır.

Otel Programı Erken Giriş İşlemini Nasıl Yaparım

ERKEN ÇIKIŞ (EARLY CHECK-OUT) İŞLEMİNİ NASIL YAPABİLİRİM?

Eğer erken çıkış işlemi için gerekli koşullar oluşuyorsa (önceden hazırlanan erken çıkış politikasına göre) early check-out butonu aktif görünür, seçilirse erken çıkış politikasına göre hesaplanmış ücretler onay için ekrana gelir, ücretler üzerinde istenen değişiklikler yapılabilir, erken çıkış nedeni girilir, gerekli açıklaması yapılır ve misafir muhasebesine kayıt yapılır.

GEÇ ÇIKIŞ (LATE CHECK-OUT) İŞLEMİNİ NASIL YAPABİLİRİM?

Eğer geç çıkış işlemi için gerekli koşullar oluşuyorsa (önceden hazırlanan geç çıkış politikasına göre) geç çıkış butonu aktif görünür, seçilirse geç çıkış politikasına göre hesaplanmış ücretler onay için ekrana gelir, ücretler üzerinde istenen değişiklikler yapılabilir, geç çıkış nedeni girilir, gerekli açıklaması yapılır ve misafir muhasebesine kayıt yapılır.

BİR FOLYOYU NASIL KAPATIRIM VE NEDEN?

Folyolar kapatılana kadar düzenlenebilir ve indirimlere, yönlendirmelere, ücretlendirmede bölmeye ve yeni ücretler eklemeye izin verir. Bu HotelSilverlight otel programı’ın benzersiz bir özelliğidir ve en karmaşık faturalandırma işlemlerinde bile çıkışları kolayca yönetmenin en etkili yoludur. Hesap ödendikten sonra folyo kapatılabilir ve artık düzenlenemez ve hesaplar için uygun hale gelir.

ÖDEMELERİ NASIL YÖNLENDİRİRİM?

HotelSilverlight otel programı, gerek tekli gerekse grup rezervasyonlarında sınırsız sayıda ödeme yönlendirmesi ile birlikte sınırsız sayıda folyo açmaya izin verir. En karmaşık ödemeleri bile sürükle ve bırak (drag and drop) uygulaması ile basit ve eğlenceli hale getirmektedir.

Otel Programı Ödemeleri Nasıl Yönlendirim

Ödemeleri nasıl alırım?

Rezervasyona sağ tıklayın ve ödemeleri işleme koymak için "payment and folio" seçin.

Otelinizce belirlendiği şekilde ekranda görünen makul ödeme şekillerinden birini seçin ve sadece birkaç tıklamayla ödemeyi alın. Ödemeler bölümü, dakikası dakikasına güncel oda hesabını, faturaları bölmeye, ücretlerin sınırsız farklı şekilde düzenlenmesine, toleranslar oluşturmaya ve sınırsız sayıda folyo oluşturmaya yönelik kapsamlı opsiyonlarla birlikte sunulan bir bölümdür.


ÇIKIŞ (CHECK-OUT) NASIL YAPARIM?

Çıkış yapma opsiyonuna da, sadece çıkışın yapılacağı tarihte ön büro üzerinden girişi yapılmış olan odaya sağ tıklayarak kolayca erişilebilir. Çıkışı seçmek farklı entegre satış noktalarındaki tüm hesapları birleştirir ve esnek bir şekilde folyolar oluşturma ve hesapları hızlı bir şekilde kapama opsiyonları ile birlikte bakiyeleri gösterir. Odayı veya misafiri sürükle ve bırak (drag and drop) tekniği ile animasyonlu çıkış (check-out) kutusuna atın ve çıkış işlemlerini tamamlayın.

MEVCUT REZERVASYONU NASIL AÇARIM?

Mevcut bir rezervasyonu; kayıt formuna çift veya sağ tıklayarak menüden açabilirsiniz. Rezervasyon formunda ki tüm bilgiler düzenlenebilir ve süre, odayı paylaşanların sayısı, birden fazla misafir profili, paket fiyatları, oda tipi, uygunluk durumu veya paket fiyatlarına dahil edilen hizmetlerde yapılacak her türlü değişiklik rezervasyon tutarını ve vergileri otomatik olarak yeniden hesaplar.

PAKETLERİ NASIL EKLERİM?

Sadece üzerine tıklayarak bir rezervasyona ait birden fazla olan paketlerden birini seçin. Döneme, haftaya, uygunluk durumuna göre tarifeler ve geçerli tüm hesaplamalar sistem üzerinden otomatik olarak yönetilir. Ayrıca, yemekler, taşıma vb. gibi fiyata dahil hizmetlere ayrılan miktarlar, ilgili departmana uygun tarihlerde yapılacak kayıtlarıyla birlikte sistem üzerinden gerçekleştirilir.

KONAKLAMA SÜRESİNİ NASIL DEĞİŞTİRİRİM?

Otel Programı Konaklama Suresini Nasıl Değiştirim

Sistemin genelinde mevcut olan kullanımı kolay sürükle veya günü uzat bırak tekniği sayesinde, kalma süreleri de kolayca değiştirilebilir. Fiyata dahil edilen hizmetlerdeki miktar belirlemelerinde, rezervasyon tutarlarında yapılacak tüm değişiklikler geçerli politika ve uygunluk durumlarına göre anında güncellenir.

ODAYI PAYLAŞANLARI NASIL EKLERİM?

HotelSilverlight Otel Programı’ın, yetişkin veya küçük tüm misafirleri kapsayan bir rezervasyonda birden fazla misafir profilini destekler. Odayı paylaşan her kişi oda ücretini isteğine göre paylaşır veya paylaşmaz ve faturalar da bu isteklere bağlı olarak düzenlenir.

EKSTRA YATAK NASIL EKLERİM?

Ekstra yatak veya çocuk karyolası rezervasyon kaydına eklenebilir. Yatak sayısı oda tipine göre belirlenebilir.

Gerektiği durumlarda, ekstra yatağın sağlanacağı günlerin sayısı girilir, ister kalınan süre boyunca, ister aralıklı olarak kolayca kontrol edilebilir.

BİR ODAYA AİT REZERVASYONU NASIL BÖLERİM?

HotelSilverlight Otel Programı farklı oda tiplerinin tamamı için yapılacak rezervasyona imkan verir ve yapılmış bir rezervasyon veya konaklama kolayca farklı odalara bölünebilir. Geçerli paketlere göre tüm geçerli tarifeler dahil edilen ücretler otomatik olarak yeniden hesaplanır.

KREDİ KARTI BİLGİLERİNİ NASIL EKLERİM?

Birden fazla kredi kartı, teminat veya depozito, rezervasyon kayıtlarına eklenebilir.

MİSAFİR GELİŞ / AYRILIŞ BİLGİLERİNİ NASIL EKLERİM?

Misafirlerin geliş veya ayrılış bilgileri ile birlikte taşıma hizmeti için kullanılabilecek detaylar girilebilir. Bu bölümde sakıncalı misafir (black list) veya özel misafirlerin bir sonraki gelişleri için talep (request) listeleri hazırlanabilir.